Od naší obce na sever se nalézá obec Obora,část obce Chomutice.
Albrecht z Valdštejna a ten na radečských pozemcích založil rozsáhlou oboru pro chov hřebců.
V 17.století upadl název Radeč v zapomenutí a byl nahrazen názvem Obora.Po konfiskaci Valdštejnova majetku byla v roce 1635 Obora darována císaři Ferdinandovi III..
Na místě Obory stávala ves Radeč, někde se také uvádí Radča. Z té pocházel významný zemanský rod Radečských z Radče. Až v roce 1581 se zde hovoří o tvrzi. Od pánů z Radče ves odkoupil
Roku 1823 ji koupil Jan Dresler a vlastnil ji do roku 1893. Tehdy byla zakoupena pro nezletilou Marii Blaškovou /Blaschkovou/, později provdanou za barona Theodora Liebiga z Liberce. Zámek, postavený na konci 17. století, byl několikrát přestavěn a modernizován. V polovině 20.století měl několik majitelů.
V roce 1945 připadl, jako konfiskát, státu. Objekt trpěl statickými poruchami,nebyl v té době už dlouho udržován,v roce 2004 se jeho část zřítila a byla úředně nařízena jeho demolice.
V roce 1902 měla Obora 395 obyvatel. Starostou byl Václav Jirák, radními Jan Okrouhlický a Josef Novák. Hostinským byl František Vích,kovářem Jan Okrouhlický,sedlářem Josef Novák.
V roce 1879 byl v Oboře založen klášter kněžími Janem a Josefem Kleinovými. Klášter byl spojený s opatrovnou a pokračovací školou pro dívky. Objekt byl odevzdán řádu Milosrdných sester Karla Boromejského. V klášteře byla kaple Božského Srdce Páně,která měla kapacitu pro 600 věřících. Byla upravena v románském stylu a měla nový oltář a kazatelnu.
Klášter je v současné době domovem důchodců a je velmi dobře udržovaný.
Pomatuji se,že v domě na fotografii, býval poštovní úřad. Poštmistrovou zde byla paní Vávrová a ta také v tomto domě bydlela se svým manželem a syny. To bylo za 2.světové války.
V Oboře býval cukrovar,lihovar, pivovar,mlýn,pekárna chleba,mlékárna.
Také zde měl ordinaci MUDr. Němeček, Jandera a Chlumský, kteří ordinovali i
pro naši obec, takže jsme měli s Oborou dost společného.
Při posledním sčítání lidu v roce 2001 bylo v Oboře 201 obyvatel.